Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj Lucky

30. 6. 2007

LUCKY

* 14.3. 2007

(Prim od Řeky Ondřejnice)

Dne 4.5. 2007 jsem si přivezla své vysněné štěnátko německé dogy z Brušperka.

Lucky je jiný, je vyjímečný, je to doga. Neustále každý den mě něčím překvapí, co udělá, nemyslím tím něco zničeného, tato činnost se Luckymu vyhla úplně, nikdy nám nic nezničil, že by se pouštěl do nábytku či něco podobného, ale myslím tím jeho postoj k věcem, to jeho doží uvažování :-).

Je to obrovský mazel, miluje kontakt s člověkem, je veselý a má vysoko práh vzrušivosti. Proslavený je právě tím, že když si ho někdo začne hladit, už se ho nezbaví a pokouší-li si člověk odpočinout, Lucky do něj neustále šťouchá, aby v hlazení pokračoval. Na procházce se prostě nezastaví, je pořád v běhu a také podle toho vypadá jeho svalnatá, avšak bohužel hubená postava.

Výškou patří spíše k menším pejskům, avšak svou mohutností se jim snadno vyrovná.

Když k nám vlítl jako malé štěňátko, neustále dorážel na naší Vikynku a skákal na ní. Postupem času ale pochopil, jak se k ní chovat a vůbec jak se chovat k malým pejskům a i když na první pohled jejich soužití vypadalo vražedně (dotknul-li se jí jen lehce pacičkou, Viky okamžitě po něm startovala), nyní spolu usnou na posteli, zády opření k sobě a vzájemně se tak zahřívají.

Když Luckýček papá, Viky poslušně u něj stojí a chytá granulky, které mu padají od tlamy :-) A co je velice zajímavé, neustále je zachovaná ta hierarchie smečky, když Lucky je podřízený několika násobně menší Vikynce, ctí totiž její stáří (téměř 13let). Právě to stáří se pro ní už stává hendicepem, ale Luckýček jí nahrazuje její špatný sluch a vždy jí včas upozorní, když se něco děje.

Jsem velice vděčná za to, že ho mám, že je takový, jaký je.

Zkoušky: ZOP

Výstavy: VN1, VN2, VD1, VD4, V2 na klubové výstavě ND, V1 Cajc, 1x V1 Vítěz třídy mladých

Obrazek

Matka: Kassie od Řeky Ondřejnice 

Otec: Nikifor Magiczne Kolo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hlídání

(Líba + Attila ( Tylda ), 4. 7. 2007 8:44)

... Jedna z pravd je ,že doga není na hlídání, dogu musíš hlídat ! proto si většina z nás k doze pořídila něco malého, ale hlavně hodně hlasitého :-) Pěkné stránečky, jen tak dál !

:-)

(Zuzka a Dante, 4. 7. 2007 7:41)

Hezké dogátko a pěkné stránky. Tak mu přeji hodně úspěchů, ať na poli výstavním, chovatelském či výcvikovém, ale hlavně hoooodně zdravíčka.

Jani

(Gladis + Anubis, 3. 7. 2007 22:36)

moc hezké miminko přejeme hodně úspěchů a hlavně zdraví!!!